פתיחת סתימה

סתימה – בכיור המטבח, הכיור שבחדר הרחצה, באמבטיה עצמה או בשירותים – משבשת באופן משמעותי את החיים בכל בית. מעבר לחוסר היכולת לבצע בנוחות את כל הפעולות היומיומיות הנחוצות, הסתימה עלולה להוביל גם למפגע תברואתי ולנזקים לתשתיות. אפשר לנסות לפתוח סתימה באופן עצמאי, אבל ההמלצה היא על פתיחת סתימה בעזרת איש מקצוע מנוסה – סטאר הנדימן. בדרך זו מובטחת לכם פתיחה מלאה וזרימה חופשית של המים לטווח ארוך מאוד, בלי סיכון לנזק לבית, וגם בלי שום טרחה מבחינתכם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט לפנות אלינו, ותוך זמן קצר מאוד הבעיה תיעלם ותוכלו לחזור לחיים רגילים.

פתיחת סתימה עושים רק איתנו!

✔️ פתיחת סתימה בצנרת, בכיור, באמבטיה, בביוב ועוד

✔️ שחרור סתימות תוך עבודה נקייה ומוקפדת

✔️ 15 שנות ניסיון בתחום

✔️ ייעוץ ראשוני בחינם וללא מחויבות מצדכם

✔️ שירות פתיחת צנרת סתומה באזור המרכז – מחדרה ועד לגדרה

✔️ מחיר פתיחת סתימה סופר משתלם!

להצעת מחיר משתלמת התקשרו:

050-440-5665

או פשוט השאירו פרטים לקבלת שירות:

פתיחת סתימות מכל הסוגים

לאורך השנים צברנו ניסיון רב בפתיחת סתימות מכל הסוגים:

 • סתימה בכיור המטבח / חדר הרחצה
 • סתימה באמבטיה
 • סתימה בשירותים
 • סתימת ביוב
 • סתימות מרזבים

המכנה המשותף לשירות שלנו הוא שחרור סתימות יסודי, כלומר טיפול שורש שמבטיח שהסתימה לא תחזור על עצמה בעתיד הקרוב (וגם לא היותר רחוק). בהתאם מומלץ, לשקול הזמנת איש מקצוע לא רק על סמך התשובה לשאלה כמה עולה לפתוח סתימה, אלא גם על סמך התועלת הצפויה.

פתיחת סתימה בצנרת – איך תזהו שהיא בכלל קיימת, לפני שהיא מחמירה?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, סתימה מכל סוג שהוא לא בהכרח נוצרת בבת אחת. ברוב המקרים זהו תהליך הדרגתי, כשהיכולת של הנוזלים לזרום בחופשיות נפגעת אט-אט – עד שנוצרת סתימה מלאה.

סימן בולט אחד הוא ניקוז איטי מהרגיל. במקרה כזה, סביר להניח שתוך זמן קצר תיווצר סתימה מוחלטת. עוד סימן הוא כשאתם נתקלים במים עומדים בכיור או באמבטיה. ריח רע מפתח ניקוז הוא עוד אינדיקציה אפשרית לצורך לבצע פתיחת סתימה, אם כי יש גם תקלות נוספות שגורמות למפגע ריח – ולכן חשוב להזמין איש מקצוע מיומן שיאבחן במדויק את מהות הבעיה.

נורת אזהרה נוספת היא קולות חריגים שבוקעים מפתח הניקוז – קולות של יניקה או של חריקה, שגם הם מצביעים על התפתחות בעיה, וכמו כל בעיה, תמיד כדאי להקדים תרופה למכה – מה גם שמחיר פתיחת סתימה אינו גבוה.

פתיחת סתימה בצנרת לבד

מחיר שחרור סתימה הוא לא מאוד גבוה, אבל אם תרצו לחסוך את ההוצאה, ייתכן שזה אפשרי. פתיחת סתימה לבד היא פעולה שתוכלו לנסות לבצע, בתנאי שאתם מוכנים להקדיש לכך זמן, כשאתם לוקחים בחשבון שאולי תתלכלכו תוך כדי ואם יש לכם ציוד רלוונטי.

פתיחת סתימה בצנרת
פתיחת סתימה (תמונה: Canva Pro)

פתיחת סתימות בכיור

 1. עם חוטר – פתיחת סתימה בכיור עם חוטר, או עם קולב מחודד שיישרתם את הקצה שלו, מתאימה לסתימות קלות, או למקרים של "טרום סתימה". הפעולה פשוטה: מחדירים את החוטר בין החריצים של הכיור ומוודאים שלא תקועות שם שאריות מזון או כל פריט אחר.
 2. עם פומפה – אם הפעולה הראשונה לא שיפרה את המצב, זה הזמן לשלוף פומפה (פריט פשוט שכדאי שיהיה בכל בית). לצורך פתיחת סתימה בצנרת עם פומפה חשוב קודם כל למלא מעט מים חמימים בכיור. לאחר מכן, מצמידים את הפומפה לפתח הניקוז, ויוצרים את הוואקום הדרוש. כשיש ואקום, מתחילים לפמפם.

פתיחת סתימה בסיפון - דגשים חשובים

כשהסתימה היא לא בפתח הניקוז עצמו אלא בהמשך הדרך, בסיפון, נדרשת באופן טבעי פעולה אחרת – פתיחת הסיפון וניקויו. דגשים חשובים לפעולה זו:

 • קודם כל, חשוב לפנות את הארון שמתחת לכיור – גם כדי שיהיה לכם נוח לעבוד וגם כדי שהחפצים לא יתרטבו ולא יתלכלכו.
 • חובה להניח דלי מתחת לסיפון – כדי שהמים שיצאו מהצנרת לא יציפו את המטבח או את החדר הרחצה.
 • לוודא שהצינור יציב – בעת פתיחת הסיפון חשוב להחזיק ביד אחת את החלק העליון של הצינור כדי שהמערכת כולה תהיה יציבה. את כוס הפלסטיק שבחלק התחתון מסובבים נגד כיוון השעון.
 • ניקוי יסודי – גם כל כוסית הפלסטיק וגם של פתח הניקוז בכיור (כאמור עם חוטר), כך שלא יישארו שום שאריות ללכלוכים שגרמו לסתימה. בנוסף תנו למים לזרום בחופשיות ולשטוף את כל הלכלוכים מהצנרת.
 • גומייה – על-מנת שהחיבור בין כוסית הפלסטיק לצינור יהיה אטום באמת, נדרשת גומייה. שימו לב שהגומייה שמולבשת על הכוסית לא הולכת לאיבוד תוך כדי פתיחת הסתימה.
 • פתיחת סתימות בצנרת בדרך זו מחייבת שימוש בכפפות חד-פעמיות, כדי לא להיחשף לזיהומים שונים.

איך לפתוח סתימה בשירותים?

סתימה באסלה פותחים באמצעות פומפה. אם הסתימה עמוקה, תצטרכו קפיץ או ספירלה חשמלית – או בקיצור להזמין איש מקצוע.

איך מתבצעת פתיחת סתימה בחדר אמבטיה?

תיקון סתימה בחדר הרחצה מתבצע דרך קופסת הביקורת – שנמצאת מתחת למכסה הפלסטיק העגול. שולפים את הקופסה ומנקים אותה היטב, ואז מחזירים אותה למקום. אם הסתימה נמשכת, הבעיה היא בצנרת, ולכן נדרש איש מקצוע מיומן.

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מצידכם

זקוקים להכוונה נוספת לגבי פתיחת סתימה ספציפית? לא בטוחים אם הסתימה בצנרת ניתנת לפתיחה באופן עצמאי? רוצים להבין בדיוק מה כוללת פתיחת צנרת סתומה? יש לכם שאלה כלשהי בנושא שירותי אינסטלציה?

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר – ולקבל ייעוץ מקצועי ראשוני בלי שום התחייבות מצידכם. אנחנו כן מתחייבים – מתחייבים לייעוץ מועיל, בגובה העיניים, עם הרבה סבלנות ובהתאמה מלאה אליכם.

תיקון סתימה מקצועי
תיקון סתימה בכיור מטבח (תמונה: Canva Pro)

ניסיון רחב היקף לגבי פתיחת סתימות בצנרת - ובקיאות מקצועית אמיתית

הנדימן הוא מן הסתם לא אינסטלטור – אבל לסטאר הנדימן יש ניסיון של יותר מ-15 שנים במקצוע, כולל פתיחת סתימות בצנרת באינספור בתים. בהתאם, הייעוץ ניתן על סמך בקיאות מקצועית אמיתית, וגם כשנדרש שירות תיקון סתימה אנחנו הכתובת הנכונה. למעשה, המומחיות שלנו כוללת גם פעולות מורכבות יותר, לדוגמה תיקון פיצוץ צינור מים או החלפת תשתית אינסטלציה שכבר לא עומדת בעומס.

יושרה ללא פשרות - ייעוץ ושירות בשקיפות מלאה

מאפיין בולט נוסף של הייעוץ בכל מקרה שבו נדרשת פתיחת סתימה הוא שהייעוץ ניתן על בסיס יושרה מלאה. גם השירות שלנו בפועל מתאפיין בשקיפות מלאה, כך שאתם יודעים מראש מהו מחיר שחרור סתימה מכל סוג, וגם בדיוק על מה אתם משלמים את הסכום שנקבע. במקרים שבהם מומלץ תיקון נרחב יחסית, כמו למשל החלפת ניאגרה, מובטח לכם חופש בחירה מלא בין מספר אפשרויות – כך שתוכלו למצוא את האופציה המתאימה לכם ביותר, כולל מבחינת העלות.

שירות פתיחות סתימות זמין מאוד - מחדרה ועד גדרה

עוד לפני השאלה כמה עולה פתיחת סתימה, עולה תמיד השאלה "מתי תגיעו?". זוהי כמובן שאלה מתבקשת, בגלל שכל סתימה גורמת כאמור לשיבוש משמעותי של חיי היומיום.  סטאר הנדימן מתחייב לזמינות מרבית, בכל שעות היממה, ולהגעה מהירה ככל האפשר לכל מקום בין חדרה לבין גדרה.

בנוסף, הניסיון הרב בתחום האינסטלציה, ובפרט שחרור סתימות מכל הסוגים, מאפשר להשלים את התיקון במהירות – ואתם תוכלו לחזור לשגרה הנוחה והנינוחה בזמן קצר מאוד.

מחיר פתיחת סתימה – כמה זה עולה?

התשובה לשאלה כמה עולה פתיחת סתימה משתנה בהתאם לנסיבות הספציפיות. להצעה מותאמת אליכם מוזמנים ליצור איתנו קשר, ועוד קודם לכן תוכלו להתרשם מהמחירים ההוגנים בטבלה הבאה:

מהו המחיר של פתיחת סתימה בכיור?

250-350 ש"ח

אם נדרש שימוש בקפיץ חשמלי, מחיר פתיחת סתימה בכיור מגיע ל-450 ש"ח

כמה עולה פתיחת סתימה בצנרת של מכונת כביסה?

250-450 ש"ח

בהתאם למיקום הסתימה

כמה צריך לשלם על פתיחת סתימה באסלה?

360-500 ש"ח

כולל שימוש בספירלה חשמלית

כמה עולה לפתוח סתימה באמבטיה או במקלחת?

300-550 ש"ח

מהי עלות פתיחת סתימה בחדר רחצה עם החלפת צנרת?

400-650 ש"ח למטר

במצבים שבהם הצנרת לא מתאימה לעומס הנוכחי או בנויה לא נכון, ולכן הסתימה תחזור על עצמה

מהו המחיר של פתיחת סתימות ביוב?

900-1,400 ש"ח

טיפים מועילים למניעת סתימות בצנרת

עלות פתיחת סתימה אמנם אינה גבוהה, אבל כדאי כמובן להימנע במידת האפשר מהתשלום הזה. כדי להפחית למינימום את הסיכון לסתימה נוספת בעתיד, הנה טיפים מועילים שיעזרו לכם לאפשר זרימת מים חופשית בצינורות לטווח ארוך:

 • לא משליכים כלום לאסלה או לפתח ניקוז – ובפרט לא טמפונים, מגבונים, נייר סופג, קונדומים וכו'.
 • בבית שיש בו ילדים קטנים כדאי להשאיר את מכסה האסלה סגור, כדי שהם לא יזרקו תוך כדי משחק חפצים שונים לאסלה.
 • לא לשפוך שמן לכיור – שאריות שמנים מבישול וטיגון יש לשפוך לתוך צנצנת זכוכית.
 • הניחו מסננים בכל פתחי הניקוז – ובפרט במקלחת, כדי למנוע משערות ושאר לכלוכים לסתום את הצנרת. את המסננים כדאי כמובן לנקות פעם ביום.
 • מומלץ להזרים מים חמים לכל פתחי הניקוז פעמיים-שלוש בשבוע במשך 3-4 דקות – כדי שהם ימיסו שומנים ולכלוכים.

פתיחת סתימת ביוב קשה

כשסתימה בביוב היא תוצר של חדירת שורשים, פתיחת צנרת סתומה עלולה שלא להספיק מפני שהעוצמה של השורשים עלולה לגרום נזק בלתי הפיך לצנרת. במקרה כזה, יתבצע תיקון צנרת ביוב ללא הרס כדי להשיב את המצב לקדמותו.

השאירו פרטים לקבלת שירות:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא פתיחת סתימה:

איזה תכשירים מומלצים עבור פתיחת סתימות בצנרת?

ישנם לא מעט מוצרים שמבטיחים פתיחת סתימה בקלות. חשוב להדגיש כי בחלק מהמקרים הם יחמירו את הבעיה במקום לפתור אותה. כמו כן, הם מכילים כימיקלים אגרסיביים מאוד שעלולים להזיק לצינורות. בהתאם, לא מומלץ לפעול בדרך זו. פשוט פנו לאינסטלטור מקצועי.

כמה זמן נמשך שחרור סתימות בצנרת?

בהתאם למידת המורכבות ולמיקום של הסתימה. במרבית המקרים, ניתן לפתור את הבעיה תוך מספר דקות.